Trochę o szkole

Czy czytaliście "Akademię pana Kleksa" ? Pamiętacie kolorowy budynek przy ul. Czekoladowej, w którym niezwykły profesor lał swoim uczniom olej do nie zawsze najmądrzejszych głów?
        Szkoła nr 2 w Grajewie jest równie kolorowa i przestronna, jak ta z niezapomnianej baśni Brzechwy. 56 "profesorów" dzień w dzień " leje swoim 820 uczniom z 32 oddziałów olej do głów".
       Nasza szkoła już z daleka wyróżnia się z otoczenia. Różowy kolor budynku otoczonego deptakiem i zielenią wszystkim kojarzy się z radością i zabawą. Nawet zimą w naszej "akademii" kwitną kwiaty. Żółte słoneczniki, czerwone muchomorki i rude rydze zdobiące ściany już przy wejściu zachęcają do uśmiechu. Piękne kwiaty "rozkwitają" na każdym korytarzu, a baśniowe postacie zachęcają do nauki i zabawy. Sale są przestronne i jasne. Duże okna, pojedyncze ławki, barwne dekoracje ścian czynią naukę łatwiejszą i przyjemniejszą.
       Nad wszystkimi czuwa nasz patron - Adam Mickiewicz, którego popiersie dumnie spogląda na uczniów, wśród których wprawne oko mistrza już dziś może widzi przyszłych poetów i pisarzy.
       Nasza szkoła "uśmiecha się" też do dzieci, którym o uśmiech jest trudniej, do dzieci niepełnosprawnych. Jest dla nich osobne, dostosowane wejście i winda, dzięki której każde piętro, każda sala stoi przed nimi otworem. Cieszymy się też z nowej stołówki, przestronnej, jasnej z klimatyzacją.
       Przy naszej szkole znajduje się ogromna hala sportowa, z której często korzystamy na zajęciach wychowania fizycznego, ale również organizujemy tam liczne uroczystości i akademie.
       W naszej szkole wysiłek i trud związany z nauką staje się przyjemnością, bo tu nawet w szary, jesienny dzień świeci słońce.